Architekt Kołobrzeg, biuro projektowe, domów, budynków, wnętrz...

KONCEPCJA MOLA W DZIELNICY ZACHODNIEJ

TURYSTYCZNE

Koncepcja budowy drugiego molo w Kołobrzegu jest efektem zaakceptowanego budżetu obywatelskiego, analizy sposobu inwestowania w szeroko pojętą infrastrukturę turystyczną, która zastała przeprowadzona w naszym biurze, oraz przemyślenia związane z podobnymi obiektami zrealizowanymi i projektowanymi na południowym wybrzeżu Bałtyku. Budowa nowego molo w dzielnicy zachodniej pozwoli zwiększyć atrakcyjność tej części Kołobrzegu i rozładuje ruch turystów, który w chwili obecnej koncentruje się na kilkusetmetrowym pasie nadmorskiej promenady.


Obiekt z premedytacją został zaprojektowany jako stosunkowo prosta konstrukcja wzbogacona o tarasy widokowe i keję na niższym poziomie w końcowej jego części. Całkowita długość budowli to ok. 260 metrów. Zgodnie z wytycznymi inwestora rozwiązania techniczne i wielkość mola mają umożliwić jego bezpieczne finansowanie i realizację w ciągu najbliższych 3-4 lat.


Naszą główną propozycją jest docelowa lokalizacja trzeciego mola (oprócz istniejącego - centralnego, aktualnie remontowanego) na wysokości wschodniej części strefy uzdrowiskowo-sanatoryjnej, bogatej w zrealizowane w ostatnim czasie hotele i ośrodki wczasowe, i spięcie tych obiektów kursującymi regularnie jednostkami pływającymi. "Kołobrzeski trójząb" byłby bodajże jedyną tego typu atrakcją na wybrzeżu Bałtyku.


projekt: 2014
lokalizacja: Kołobrzeg

© 2011 Biuro Usług Projektowych DEMIURG. Strona www.Tworzenie stron internetowych i aplikacji www, Koszalin.pl